Wypozyczanie ksiazek a zgubienie ksiazki

Wypozyczanie ksiazek a zgubienie ksiazki

Sedno problemu dostaw był bardzo powolny charakter tradycyjnego procesu ekstrakcji masła shea. Peter Donkor zaalarmował naukowców w chemii i biochemii departamenty konieczności znalezienia szybszej metody ekstrakcji i kilka eksperymenty przeprowadzono ale nic wartość praktyczną pojawiły. Sprawa odpoczywać przez prawie dekadę wcześniej Solomon Adjorlolo SIS Engineering Ltd zainteresował się tym problemem.

Przez wiele lat był SIS produkcji i sprzedaży na niewielką skalę zmechanizowanych roślin do mielenia zboża, produkując gari z manioku i wydobycia oleju palmowego. Dostosowanie niektórych jego siedzibę i projektowania maszyn przynajmniej jeden nowy, Salomon Adjorlolo wyprodukowała prototyp masło shea roślinę i spojrzał na okazję go przetestować. Praca przez TCC, roślina prototyp został przeniesiony z Kumasi do Transferu Technologii Intermediate sztukę (ITTU) w Tamale w regionie Północnej gdzie drzewa shea jest obfite. Testy zakończyły się sukcesem; zmechanizowany zakład może produkować znacznie więcej masła w ciągu jednego dnia, niż zespół wioska kobiet może produkować w tygodniu przez starą metodą.

Wypozyczanie ksiazek a zgubienie ksiazki

Teraz powstało niebezpieczeństwo zmiany płci. To nieraz zaobserwowano w Ghanie i gdzie indziej, że jak tylko tradycyjny przemysł wieś była zmechanizowana, a rutynowe znoju został usunięty, przemysł został zabrany z rąk kobiet i prowadzone przez mężczyzn przedsiębiorców. Tak dbano przez Tamale ITTU aby upewnić się, że instalacja SIS pozostał w wiosce testowym pod opieką kobiety, którzy współpracowali w badaniu. Później, kiedy agencja pomocy niemieckim GTZ finansowane jeszcze cztery rośliny shea masło, były one także przeznaczone dla grup ustanowionych kobiecych z wieloletnim doświadczeniem w produkcji masła shea.

Wypozyczanie ksiazek a zgubienie ksiazki

Było o tym czasie, że BBC przyszedł do Ghany, aby zrobić film o słynnego brytyjskiego przemysłowca Anita Roddick, założycielka sieci sklepów Body Shop kosmetycznych.
Artykuł napisany przez: