Oplacalnosc sprzedawania ksiazek

Oplacalnosc sprzedawania ksiazek

W 1979 roku był liderem grupy sześciu mężczyzn na szczycie K2, drugi najwyższy szczyt na świecie. W 1981 roku on i Friedl Mutschlechner wspiął Sziszapangma. W 1982 roku wspiął Kanchenjunga i Broad Peak. W 1983 roku wstąpił Cho Oyu oraz w 1984 roku podjął wspinaczkę dwóch szczytów, Gasherbum I i II. Dhaulagiri i Annapurny w apartamenty na sprzedaż Lublin 1985 i Makalu w 1986 roku, ukończył ostatni szczyt, Lhotse 8000 w październiku 1986 roku, stając się pierwszym człowiekiem, który wspiął się wszystkie szczyty, które miały wysokość ponad 8000 stóp. Chociaż Gasherbum I był już zdobyty w 1975 roku.

Inny niż wspinaczki wysokie szczyty, zrobił również znak towarowy jako podróżnika, kiedy on i inny niemiecki Arved Fuchs stał pierwszych osób, które przemierzają bieguna południowego pozbawionej zwierząt i maszyn, ale na piechotę. Choć odległość była ponad 1500 mil, ukończyli go w 92 dni na nartach. Innym osiągnięciem w jego życiu była wyprawa w pojedynkę, w którym zakrył pustyni Gobi w całej Mongolii w 2004 roku.

Oplacalnosc sprzedawania ksiazek

Urodził się w 1944 roku w miejscu zwanym Bressanone na północy Włoch. Jego rodzicami byli Józef i Maria Messner. Miał też tragedii podczas dokonywania jego Himalayan wspinać w 1970 roku, kiedy stracił jego młodszy brat Gunther Messner ze względu na lawiny. Miał też stracić kilka jego palce z powodu odmrożeń. Jest autorem wielu książek na temat wspinaczki w szczególności jego autobiografii Die Freiheit, aufzubrechen, wohin Ich will: ein Bergsteigerleben (1989; Wolny Duch: Wspinacz swojego życia), a wiele z jego książek zostały również przetłumaczone na inne języki.

Oplacalnosc sprzedawania ksiazek

Górskie tematyce muzeów (Muzeum Messner Mountain) zostały ustalone przez niego, a on również służył jedną kadencję jako członek Parlamentu Europejskiego (1999 – 2004), z którym Majorly podkreślił w zakresie ochrony środowiska. On też założył organizację pozarządową (Mountain Wilderness) wraz z podobnie myślącymi członków, którzy są dedykowane do ochrony gór na całym świecie.

Jednym z największych jest opisana w dziedzinie alpinizmu, Reinhold Messner musi być chwalony jako wspiął się wiele szczytów, także trekked chociaż stracił wiele z jego palców na mróz ugryzienia. On podsumowuje prawdziwego ducha człowieka, który celował nad naturą, nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

Artykuł napisany przez: