Wypozyczanie ksiazek a prawo polskie

Wypozyczanie ksiazek a prawo polskie

African Engineers- Miękkie Mydło i krem ??do ciała

Shea drzewo rośnie we wszystkich częściach suchych sawanny Ghany północnej i górnych rejonów. Przez cały ten duży obszar mieszkańcy tradycyjnie zbiera orzechy shea i ekstrahowano jego masło do stosowania jako krem ??do ciała lub do wytwarzania mydła. Pomimo swojej użyteczności, drzewa shea nigdy nie były uprawiane na plantacjach, ponieważ mówi się, że ma sześćdziesiąt lat przynosić owoce. Fakt ten może pomóc w zapobieganiu wieśniaczki, którzy produkują na masło shea kontrolę przegraną w handlu w obliczu toczących się wysiłków na rzecz industrialise procesu produkcyjnego.

Wypozyczanie ksiazek a prawo polskie

Technologia Doradztwo Centrum (TCC) z Kwame Nkrumah University of Science and Technology (Knust), Kumasi, Ghana, pierwszy przyszedł poważnie do kontaktu z masła shea w połowie 1970 roku, kiedy się poszukiwania substytut oleju palmowego w mydło zrobienie. W tym czasie dostępne olej palmowy nie była wystarczająca, aby zaspokoić lokalny popyt na mydło . Oficer odpowiedzialny za projekt, Peter Donkor, eksperymentował z wielu alternatyw, w tym olej rycynowy, olej z orzechów fizyko drugiego stopnia masło kakaowe, olej kokosowy i olej neem.

Wiadomo było, że tradycyjne mydło zwane „amonkye Samina” został wykonany z masła shea użyciu ługu wyodrębnione z popiołem spalonych łuski kakao. Wykonane w ten sposób miękkie mydło potasowe został wyprodukowany których mówi się łagodny dla skóry. Mydło tego typu jest sprzedawany w krajach zachodnich w postaci ciekłej jako specjalnego produktu kosmetycznego, ale w Ghanie w 1970 roku nie spełnia potrzebę mydła do prania ogólnego przeznaczenia. Twardy mydło mogło być wytwarzane z masłem shea przy użyciu ługu sodowego ale TCC nie udało się uzyskać wystarczającej do utrzymania produkcji w swojej fabryce mydła pilotażowego w miejscowości Kwamo.

Artykuł napisany przez: